Jak zrobić loki bez lokówki

Wciąż możesz stworzyć piękne loki bez użycia lokówki. Lokówka może być wygodna i szybka, ale jest też szkodliwa dla włosów. Stylizacja na ciepło podnosi zewnętrzną warstwę włosa i może spowodować utratę cennej wilgoci przez otoczkę. Uszkodzeniom włosów spowodowanym wysoką temperaturą można łatwo zapobiec, jeśli zastosujesz się do kilku prostych wskazówek. Jednym z nich jest wykorzystanie starej koszuli do stworzenia loków bez użycia lokówki. Wybierz koszulę, która nie będzie przeszkadzać Ci w cięciu i butelkę z rozpylaczem, aby ją zwilżyć. Dzięki spinkom możesz stworzyć loki w kształcie spiral.

Aby stworzyć loki bez użycia lokówki, zacznij od użycia nawilżającego szamponu i odżywki. Gdy włosy są już mokre, użyj niewielkiej ilości odżywki, aby je nawilżyć. Powtórz powyższe kroki, aby stworzyć pożądane loki. Gdy włosy wyschną, przeciągnij palcami po końcówkach, aby je rozdzielić i wykończyć loki. W ostateczności użyj lokówki.

Po wykonaniu powyższych kroków, możesz użyć jedwabnej chusty, aby utrzymać loki w miejscu. Możesz również użyć lakieru lub żelu do włosów, który pomoże utrzymać loki na miejscu. Zanim pozostawisz fryzurę na miejscu, upewnij się, że jest ona całkowicie sucha. Używanie suszarki do suszenia włosów może spowodować ich puszenie się i zniszczyć fryzurę. Po pięciu minutach rozpuść włosy i zastosuj lakier ochronny, aby utrwalić loki.

Innym sposobem na stworzenie idealnych loków bez lokówki jest zaplecenie włosów. Aby stworzyć mniejsze loki, zaplataj włosy kilka razy w cienkich partiach i pozwól im częściowo wyschnąć. W zależności od tego, jak ciasne mają być Twoje loki, możesz wykonać ten trik, by Twoje włosy wyglądały niesamowicie. Zanim jednak przystąpisz do skręcania, poczekaj aż włosy częściowo wyschną. Skręcanie włosów to także dobry sposób na uzyskanie sprężystych, pełnych objętości loków. Im mniejsze warkocze, tym więcej loków.

Innym sposobem na stworzenie wspaniałych loków jest trzymanie lokówki w dłoniach i trzymanie jej tam podczas pracy. Możesz również użyć małej szczotki, aby pomóc utrzymać loki w kształcie. Szczotka tangle teezer jest specjalnie zaprojektowana do włosów kręconych, więc ułatwia tworzenie loków. Możesz znaleźć takie szczotki do włosów online lub w salonach fryzjerskich. Pamiętaj tylko, aby trzymać lokówkę blisko nasady włosów.

Innym sposobem na stworzenie pięknych loków bez lokówki jest zawijanie włosów. Pomaga, jeśli włosy są suche, ponieważ można łatwo zawinąć go bez użycia ciepła na nim. Kiedy skończysz, upewnij się, że zawijasz je mocno gumką, aby utrzymać je na miejscu. Pomoże to uniknąć zagięć i dziwnych, prostych końcówek. Jeżeli chcesz mocniej skręcić włosy, spróbuj użyć małej lokówki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane