Jak zrobić sok z ciemnych winogron

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z fachoweporady.pl

Zanim zrobisz własny sok z ciemnych winogron, musisz wiedzieć, jak je oczyścić. Musisz go dokładnie umyć, aby usunąć wszystkie pestycydy. W tym celu możesz użyć rozcieńczonego roztworu octu i wody lub soli. Upewnij się, że nie pozostawiasz winogron w wodzie na dłużej niż pół godziny. Następnie należy je dobrze wypłukać pod bieżącą wodą. Po tej czynności możesz przejść do kolejnego kroku. Dodaj winogrona i ocet do blendera i miksuj, aż osiągną gładką konsystencję.

Następnie umieść 4 kwarty winogron w 8-częściowym garnku. Wlej do garnka 1 kwartę wody. Niech się gotuje na wolnym ogniu przez 20 minut. Kiedy winogrona są miękkie, powinny wyglądać tak, jakby cały płyn został uwolniony. Po ostudzeniu, należy je odcedzić. Następnie umieść winogrona w wytrzymałej torbie z tkaniny i posadź ją w misce, aby złapać każdy sok, który może się rozlać. Kiedy winogrona są już wystarczająco chłodne, możesz wycisnąć z nich pozostały sok. Gdy już to zrobisz, upewnij się, że wszelkie pozostałości, które pozostały w worku są całkowicie suche.

Po odcedzeniu winogron, możesz je przechowywać w lodówce. Ten sok straci swoje wartości odżywcze po 24 godzinach spędzonych w lodówce. Dlatego ważne jest, aby podać go w ciągu 24 godzin. Wtedy można dodać kostki lodu, aby podać go schłodzonego. Proces robienia soku z ciemnych winogron zajmie trochę więcej czasu, ale rezultat będzie wart wysiłku. Możesz go również zmieszać z lodami waniliowymi.

Możesz przygotować własny sok, łącząc powyższe składniki. Pamiętaj tylko, aby dokładnie umyć winogrona przed rozpoczęciem procesu gotowania. Używanie ciężkiego rondla może ułatwić i przyspieszyć ten proces. Musisz zalać winogrona wodą, aby je przykryć. Gdy już to zrobisz, gotuj je na średnim ogniu przez dziesięć minut. Następnie, co jakiś czas mieszaj, aby zapobiec spaleniu. Kiedy to zrobisz, powinien mieć głęboki fioletowy kolor, czyli to, czego szukasz.

Po oczyszczeniu i łodygach winogron, możesz je wycisnąć lub odcedzić. Możesz też odcedzić je w serze lub sokowirówce. Po wyciśnięciu soku należy sprawdzić, czy nie zawiera on kryształków. Jeśli miąższ jest nadal zbyt gęsty lub nie jest gładki, dodaj trochę wody i zmiksuj go jeszcze trochę. Po wszystkim podawaj swój napój schłodzony. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Istnieje kilka dodatkowych korzyści z picia soku z czarnych winogron. Pomaga on zapobiegać cukrzycy i reguluje poziom insuliny. Ponadto sprzyja zdrowym włosom i zmniejsza ryzyko przedwczesnego siwienia. Tak więc, zrób swój własny sok z czarnych winogron bezpośrednio w domu! Świeża butelka z ciemnymi winogronami jest dostępna w wielu sklepach spożywczych i łatwo ją przygotować i zapakować na lunch. Możesz go nawet zabrać ze sobą do pracy! Wystarczy dodać kostki lodu, wodę i czarny pieprz do blendera i cieszyć się!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane