Jak zrobić świąteczne mydła

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić mydła na święta, rozważ zrobienie domowych wersji tych tradycyjnych prezentów dla bliskich. Ten przepis jest wolny od oleju palmowego i prawie całkowicie naturalny. Olejki eteryczne nadają mydłu zapach, a korzeń madery to wyciąg z rośliny, która nadaje mu różowy kolor. Kolory mydła to również identyczne z naturą minerały, te same, które znajdziesz w makijażu mineralnym.

Gdy baza mydła jest już przygotowana, posiekaj ją na kawałki, aby ułatwić jej roztopienie. Użyj noża do mydła lub dużego, ostrego noża kuchennego, aby go posiekać. Jeśli chcesz zmarmurkować mydło, użyj płaskiej szpatułki. Do czekoladowego mydła z mięty pieprzowej potrzebujesz małej tarki. IPA pomaga usunąć niechciane bąbelki. Gdy mydło utwardzi się przez trzy dni, jest gotowe do użycia.

Do łatwych mydeł świątecznych możesz użyć bazy mydlanej typu „melt and pour” i olejków eterycznych. Te łatwe mydła są idealne dla początkujących. Wybierz zapachy, które przemawiają do odbiorcy. Dla dodatkowego świątecznego dotyku, użyj zapachów miętowych gorącego kakao. Możesz również dostosować mydło za pomocą koloru i zapachu. Z podstawowego przepisu wychodzi około 10 kostek. Aby zwiększyć skalę przepisu, po prostu użyj większych form. Ale nie zapomnij użyć olejków eterycznych!

Następnie wymieszaj olejek eteryczny z ciasteczka cukrowego i wanilii mieszankę olejków eterycznych. Te dwa olejki eteryczne pogłębią kolor mydła. Teraz przelej bazę mydlaną do okrągłych silikonowych foremek do mydła. Wypełnij formy mniej więcej do połowy. Jeśli wypełnisz je po brzegi, mydło będzie wyglądało jak tort, ale nie będzie miejsca na mydlany lukier. Kiedy skończysz, pozwól ciasteczkom mydlanym ostygnąć.

Jeśli szukasz idealnego prezentu dla kogoś specjalnego, rozważ zrobienie mydełek wakacyjnych. Możesz podarować je indywidualnie lub zapakować w ładny świąteczny papier do pakowania. Aby dać je jako prezenty, umieść je w szczelnym pojemniku. Inną opcją godną prezentu jest umieszczenie mydeł w ozdobnym świątecznym pudełku. Mydła mogą być również zapakowane w ładne muślinowe torebki. W ten sposób odbiorcy mogą zobaczyć je przez torbę i być pod wrażeniem twoich domowych prezentów.

Przy robieniu świątecznych mydeł, możesz dodać olejki eteryczne do swoich domowych mydeł. Możesz również wymieszać w kilku kroplach białego brokatu kosmetycznego, w zależności od preferencji. Po tym jak mydło osiągnie twardą konsystencję, możesz wlać je do formy i pozwolić mu stwardnieć przez co najmniej 24 godziny. Mydła będą gotowe do wręczenia prezentu po utwardzeniu przez co najmniej 24 godziny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane