Jak zrobić ule kokosowe

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się „Jak zrobić kokosowe ule”, to ten artykuł Cię zainteresuje. Te jadalne pszczoły są wykonane z temperowanej czekolady i pokryte pyłkiem pszczelim. Używając wyciskarki lub małej łyżeczki, możesz wypełnić środek miodowym ganache. Następnie na kawałku papieru pergaminowego uformuj kształt ula. Po tym, jak ganache zastygnie, zwieńcz go pyłkiem pszczelim i podawaj.

Na początek wybierz kilka odpowiednich drzew. Pszczoły Kiwot pochodzą z Filipin i mogą zwiększyć plony nawet o 50%. Mogą one zapylać dzikie rośliny, które rosną pod drzewami kokosowymi. Pszczoły Kiwot są doskonałymi zapylaczami, a ich praca zwiększyła plony kokosów o 50% i więcej. Zapylają również inne wysokowartościowe uprawy, takie jak mango, papaja i awokado.

Po wybraniu ulubionych owoców wybierz kilka olejków eterycznych. Lemongrass, spearment i clover to doskonałe olejki eteryczne. Połączenie tych dwóch olejków można połączyć z jedną ósmą łyżką granulek lecthin, które są sprzedawane w sklepach ze zdrową żywnością. Możesz przygotować syrop cukrowy, gotując cztery filiżanki wody, a następnie mieszając w 6 filiżankach cukru. Możesz mikrofalować tę mieszaninę przez osiem minut w dwukwartowej miarce. Po połączeniu olejków eterycznych, wlej syrop cukrowy do ula i obserwuj, jak twoje pszczoły kwitną.

Aby dowiedzieć się, jak stworzyć kokosowy ul, musisz najpierw obserwować drzewa kokosowe. Podczas gdy niektóre mają wiele kokosów, inne mają tylko kilka. Są to dobre wskaźniki wieku drzewa i tego, jak wiele z nich jest zbieranych. Jeśli znajdziesz skupisko drzew kokosowych wokół budynku ze starego drewna lub bambusa, są szanse, że w pobliżu znajdują się kolonie pszczół bezżądłowych. Następnie zacznij budować ule z kokosów!

Choć ten projekt może nie wymagać specjalistycznego zestawu umiejętności, jest to prosty sposób na rozpoczęcie pszczelarstwa. Jest to również świetny sposób na zarabianie pieniędzy. Nie musisz kupować uli ani innego sprzętu pszczelarskiego. Możesz je zbudować sam w ciągu kilku godzin i nie będą cię kosztować ani grosza. W międzyczasie możesz karmić swoje pszczoły cukrem, miodem lub nektarem kokosowym.

Oprócz produkcji miodu, pszczoły pomagają również rolnikom w uzyskaniu pełnoetatowego dochodu. Na tej farmie pszczół, Catindig zarabia P300 dziennie i dostaje premię P10 000 za każde zbiory. Projekt został przyjęty przez gminę Bulusan, która ma 40 beneficjentów w obszarze Mt. Bulusan. Projekt ma na celu zwiększenie produktywności rolników. Filipiński Urząd Kokosowy ustalił mapę drogową dla przemysłu na najbliższe siedem lat.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane