Jak zrobić wiórki kokosowe

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z kreatornia-rysunku.pl

Aby zrobić wiórki kokosowe, trzeba będzie obrać kokosa. Jest kilka metod, aby to zrobić, ale jest jedna, która oszczędza czas: tłuczek do mięsa. Wiórki kokosowe są zazwyczaj łatwe do wykonania, jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś. Najpierw będziesz musiał namoczyć kokos w wodzie, aby usunąć mleczne białe mięso. Kiedy już to zrobisz, będziesz musiał złamać kokos, co będzie wymagało młotka.

Następnie przygotuj swoją blachę do pieczenia. Wyłóż ją papierem pergaminowym. Rozłóż na niej równomiernie płatki. Piecz w temperaturze 200 stopni F przez około 2 godziny lub do momentu, gdy wykałaczka włożona w środek wyjdzie czysta. Jeśli chciałbyś zrobić więcej wiórków kokosowych, po prostu przechowuj je w lodówce do tygodnia. Po tym czasie możesz użyć płatków do dekoracji ciasteczek, batonów lub innych słodkich przysmaków, na które masz ochotę.

Następnie będziesz potrzebować tarki. Najlepiej sprawdzi się tarka do sera, ponieważ jest drobniejsza i skuteczniejsza do rozdrabniania mięsa kokosowego niż gruba tarka. Aby uniknąć skrobania knykci podczas tarcia kokosa, możesz kupić specjalnie wykonaną tarkę do tego zadania. W zależności od budżetu i gustu, możesz kupić płatki kokosowe w różnych rozmiarach. Największej tarki możesz użyć do dekoracji, natomiast mniejsze mogą posłużyć do pieczenia.

Aby nawodnić kokos, umieść go w lodówce lub zamrażarce. Jeśli nadal jest zbyt mokry, umieść go w lodówce lub zamrażarce na 30 minut. Gdy będzie suchy, możesz go użyć od razu lub przechowywać resztki kokosa w lodówce przez około miesiąc. Pamiętaj, aby umieścić go w szczelnie zamkniętym pojemniku hermetycznym. Płatki kokosowe możesz przechowywać nawet do roku. Należy umieścić płatki w torbie Ziploc lub innym hermetycznym pojemniku.

Możesz również opiekać kokos, jeśli wolisz słodszą wersję. Strzępki kokosowe są świetną polewą do deserów. Dobrze komponują się na ciastach, lodach, brownies, ciasteczkach i sernikach. Możesz również przygotować kokosowy chips, który świetnie komponuje się z krakersami serowymi i pieczoną ciecierzycą. Możliwości są nieograniczone z tym pysznym smakołykiem! Jeśli lubisz tę pyszną przekąskę, daj jej spróbować! Będziesz zaskoczony pysznymi rezultatami, które osiągniesz!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane