Jeśli planujesz kolację na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, rozważ podanie tego tradycyjnego polskiego dania. Barszcz może być podawany na ciepło lub na zimno i tradycyjnie podaje się go z pierogami lub krokietem. Jako część dwunastodaniowej uczty wigilijnej, barszcz jest pysznym, obfitym posiłkiem. Jeśli jesteś wegetarianinem, możesz dodać do niego trochę kiszonej kapusty lub dzikich grzybów. Dla dodatkowego akcentu podaj go z kromkami bagietki.
Tradycyjnie podawany podczas Wigilii barszcz polski jest jedną z dwunastu tradycyjnych potraw świątecznych. Zupa jest robiona z buraków i ma słodki, prawie kwaśny smak. Niektóre przepisy są tajne i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Oprócz bogatego smaku, zupa ta jest również świetnym lekarstwem na kaca. Dowiedz się, jak zrobić barszcz czerwony wigilijny dzięki tym wskazówkom!
Aby zupa była bardziej kremowa, możesz zmiksować połowę ugotowanych warzyw w robocie kuchennym, a następnie dodać je z powrotem do zupy. Jeśli wolisz barszcz bardziej oparty na bulionie, możesz zostawić drugą połowę warzyw poza zupą. Szybką wersję zupy można również przygotować z przecieranych warzyw i wywaru z zupy. Wystarczy dodać je do garnka i gotować.
Barszcz wigilijny tradycyjnie robi się w wersji wegetariańskiej, ale można dodać rosół z kurczaka, aby był bezmięsny. Do barszczu można też dodać trochę tłuczonych ziemniaków i chrzanu. Dobrym sposobem na podanie go w święta są pierogi uszka. Pamiętajmy tylko, aby powoli mieszać zupę i nigdy nie dopuścić do jej zagotowania. Po ugotowaniu można ją podawać z uszkami lub mięsem mielonym.
Tradycyjny polski barszcz wykorzystuje buraki i kwaśny płyn fermentacyjny, co nadaje mu wyraźny słodko-kwaśny smak. Jednak w nowoczesnych kuchniach nie ma kwaśnych buraków, więc większość przepisów pomija ten krok. Zamiast tego używa się octu i dekoruje kwaśną śmietaną. Niezależnie od metody, którą wybierzesz, będziesz mile zaskoczony tym, jak dobre jest to danie!
Ta polska zupa jest tradycyjnym posiłkiem świątecznym. Podczas gdy wiele przepisów wzywa do rosołu wołowego, właściwa wersja wigilijna musi być bezmięsna. Buraki muszą być fermentowane przez trzy dni przed użyciem. W dodatku do wołowiny, buraki typowo gotują w polewce until są bardzo miękcy i smak jest bogaty. Zupa tradycyjnie podawana jest z grzybami, czyli uszkami, tradycyjnym bożonarodzeniowym dodatkiem.
Podobne tematy