Jak zrobić korzeń cynamonu

Jeśli chcesz rozmnożyć rośliny z sadzonek, spróbuj dodać do gleby sproszkowany cynamon. Ten składnik jest tak samo skuteczny jak hormony ukorzeniania i woda wierzbowa. Dodanie cynamonu do sadzonek lub świeżej ziemi doniczkowej ułatwi ukorzenianie i zapobiegnie chorobie zwilżeniowej. Pomijając jego wszechstronność, cynamon może być świetną alternatywą dla środków chemicznych stosowanych w ogrodnictwie. Oto jak go przygotować. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Zacznij od wzięcia laski cynamonu i zmiażdżenia jej na proszek. Następnie użyj go jako hormonu ukorzeniającego, aby pobudzić nowy wzrost. Zastosuj na końcach łodygi, aby wywołać nowy wzrost. Będzie nie tylko zachęcać do ukorzeniania, ale również służyć inne ważne role dla roślin. Po namoczeniu sadzonek, przesadź je do małych doniczek szkółkarskich. Cynamon może być również stosowany do uprawy roślin w wodzie.

Jeśli szukasz alternatywy dla chemicznych pestycydów, cynamon ma wiele innych zastosowań. Hamuje rozwój grzybów i chroni rośliny przed uszkodzeniem przez narzędzia. Cynamon to także naturalny środek odstraszający futrzane szkodniki. Jego silnie pachnące olejki mylą zapach nisko biegających zwierząt. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić cynamon, wykonaj te kroki i czerp korzyści z cynamonu.

Jako dodatek do twojej gleby, cynamon działa jako środek grzybobójczy. Podczas gdy może zabić owady, może również pomóc chronić rośliny przed grzybami i bakteriami, które mogą spowodować gnicie twoich roślin. Jeśli uprawiasz dużo roślin, zaleca się kupowanie cynamonu luzem, aby uczynić glebę zdrowszą. Jeśli uprawiasz dużo roślin, cynamon może nie być wart inwestycji.

W przypadku stosowania cynamonu jako pestycydu, można go zastosować do łodyg przed sadzeniem. Cynamon działa przeciwko wielu wspólnym szkodnikom ogrodowym, w tym mrówkom. Zapobiega wzrostowi grzybów, a także chroni rośliny przed chorobami grzybowymi. Powszechny składnik gospodarstwa domowego, cynamon jest tańszy niż pestycydy marki. Korzyści z używania cynamonu do zwalczania szkodników są nieskończone. Ten niedrogi produkt naturalny ma niesamowity zakres zastosowań.

Poza odstraszaniem owadów, cynamon działa przeciwko grzybom i jest świetnym katalizatorem wzrostu korzeni w sadzonkach. Cynamon może pomóc zwalczyć szarą pleśń i różne gatunki Phytophthora. Spryskanie roślin wodą z mielonego cynamonu może złagodzić objawy spowodowane przez infekcje grzybowe. Zabije również pleśń śluzową i inne szkodliwe grzyby. Możesz również użyć cynamonu do leczenia roślin, które są zainfekowane chorobą zwilżania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane