Jakie kwiaty do łazienki wybrać?

jakie kwiaty do łazienki

Łazienka jest prawdopodobnie tym pomieszczeniem w domu, które nie należy do naszych priorytetów, jeśli chodzi o dekorowanie, ponieważ ma bardziej funkcjonalny charakter. Jednakże, gdy dom stał się harmonijną przestrzenią, którą chcieliśmy, możemy zdać sobie sprawę, że nasza łazienka potrzebuje pewnych specjalnych akcentów , poza szafkami, parawanami i akcesoriami porządkującymi. Dlaczego nie zwrócić się do prostoty roślin , aby udekorować łazienkę ?

Czytając to, wiele osób mogło pomyśleć, że ich łazienka jest zbyt ponura, aby roślina mogła się w niej rozwijać i rozjaśniać przestrzeń. Istnieje jednak wiele różnych roślin, które idealnie nadają się do udekorowania tego pomieszczenia i uczynienia go bardziej atrakcyjnym i przyjaznym. Muszą to być jednak odmiany , które do rozwoju potrzebują słabego światła i wilgotnego środowiska, więc nie może to być np. firletka. Jeśli więc mamy małe okno, wystarczy, że umieścimy w nim kilka z tych roślin, które proponujemy poniżej.

Jakie rośliny oraz instalacje łazienkowe można umieścić w łazience?

Możliwości dekorowania łazienki roślinami są bardzo różnorodne i nie wymagają dużej wiedzy ogrodniczej . Wystarczy okno i codziennie używany prysznic, aby stworzyć niezbędne warunki oświetlenia i wilgotności. Oto kilka dobrych przykładów.

Ivy

Jest to roślina, która dobrze się ubiera i prawie nie potrzebuje światła do życia. Gatunki indoor, takie jak bluszcz pospolity, są idealne do dekoracji łazienki i mogą być umieszczone wysoko na szafce lub półce na ścianie, aby obserwować, jak jego gałęzie kaskadowo opadają w dół.

Sansewieria

Żółte i zielone, wydłużone i spiczaste liście tego sukulenta są bardzo dekoracyjne. Idealnie nadaje się do postawienia na podłodze lub na niskim meblu (a nawet ławce). Służy do oczyszczania powietrza i nie będziemy musieli jej podlewać, bo zatrzymuje wilgoć w swoich liściach. W dodatku prawie nie potrzebuje naturalnego światła.

Aloes

Jest to jeden z najtwardszych i najłatwiejszych w pielęgnacji sukulentów , zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Wymaga jednak minimalnej ilości światła naturalnego w ciągu dnia, dlatego nie powinno się go stosować w łazienkach bez okien. Nie musimy jej też podlewać dzięki wilgotności pary wodnej powstającej podczas pryszniców. Jego liście mogą być również stosowane jako środek leczniczy na oparzenia i małe rany, więc łazienka jest dobrym miejscem, aby mieć go pod ręką!

Wstążka

To kolejna klasyczna roślina, która doskonale nadaje się do łazienki, a przy tym jest bardzo estetyczna ze względu na jasne kolory jej długich, smukłych liści. Zazwyczaj umieszcza się je wysoko, w wiszących donicach lub na półkach, aby wykorzystać ich dekoracyjną moc. Idealnie nadają się do łazienek z małą ilością światła i wymagają częstego podlewania szczególnie w okresie letnim.

Bambus

Jest to dracaena sanderiana lub lucky bamboo, który do rozwoju potrzebuje jedynie zanurzenia w wodzie na poziomie korzeni. Przy utrzymującym ten poziom wody pokrywającej jego korzenie , warunki wilgotnościowe łazienki i minimalna ilość naturalnego światła przez okno wystarczą, aby utrzymać jego wspaniały wygląd. Ponadto temperatura powinna być umiarkowana, gdyż jest pochodzenia tropikalnego.

Poto

Jest to klasyczna odmiana wisząca, która idealnie nadaje się do łazienki, ponieważ jeśli jest zazwyczaj wilgotna, nie trzeba jej podlewać i nie trzeba się martwić o to, że dostanie zbyt dużo światła. Najlepiej podwiesić pod sufitem lub postawić na wysokiej półce tak, aby rozwijał swoje gałęzie w dół, uzyskując ładny efekt dekoracyjny. Jeśli gleba jest sucha w dotyku, należy ją lekko podlać.

Monstera deliciosa

to jedna z najmodniejszych roślin w dekoracji , choć wiele osób nie wie, że można ją umieścić w łazience. Potrzebuje jedynie okna, aby zapewnić sobie minimum naturalnego światła i wilgotne środowisko, np. w łazienkach z prysznicami. W tym przypadku, przebywając w pomieszczeniach i przy niewielkiej ilości światła, nie wytworzy kwiatów i możliwe, że rośnie bardzo słabo, a jego liście nie mają charakterystycznych wcięć, dzięki którym nazywany jest żebrem Adama.

Spathiphyllum

Ten piękny gatunek może kwitnąć w łazience nawet w słabych warunkach oświetlenia naturalnego, jeśli jest podlewany raz w tygodniu. Bardzo dobrze rozwija się w ciepłym, wilgotnym środowisku kąpieli pod prysznicem. Jej charakterystyczne białe kwiaty są bardzo dekoracyjne dla tej przestrzeni, dzięki czemu jest to bardzo ciekawa odmiana do dekoracji łazienki, a dodatkowo oczyszcza powietrze. Oczyszcza również powietrze – idealnie!

Goździk

Goździk powietrzny lub tillandsia to jeden z najbardziej oryginalnych i przyciągających wzrok gatunków do dekoracji łazienki, ponieważ nie potrzebuje do wzrostu gleby . Można ją umieścić w wiszących szklanych terrariach. Potrzebuje wilgoci w powietrzu, którą wchłania przez swoje spiczaste liście, a także naturalnego światła, więc posiadanie okna na zewnątrz jest niezbędne, aby dobrze się rozwijała.

Paproć

Wilgotne środowisko i minimalna ilość światła to warunki, jakich potrzebuje paproć, by rosnąć w łazience. Dodatkowo trzeba ją co jakiś czas spryskiwać wodą, aby utrzymać wilgotność. Jego osobliwy kształt nada łazience niepowtarzalny akcent dekoracyjny.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane