Jak zrobić wsparcie dla ogórków

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale 4diy.pl

Jeśli próbujesz uprawiać ogórki w domu, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak zrobić podpórki do ogórków. Struktury te pomagają zachować przestrzeń i są niezbędne do wzrostu ogórków. Uprawa ogórków wzdłuż ziemi jest złym pomysłem, ponieważ zwiększa ryzyko wystąpienia chorób i gnicia. Ogórki potrzebują wsparcia, więc najlepiej jest zrobić trellis z drutu o grubości 8, wytrzymałego sznurka lub nylonowej siatki.

Alternatywnie, można zbudować trellis z drutu kurczaka lub metalowej siatki. Wystarczy zip-tie cztery 8-calowe kawałki siatki do 3×6 kawałków nieleczonej tarcicy, a następnie dołączyć je do podniesionego łóżka. Pamiętaj, aby przywiązać siatkę do słupków T za pomocą opasek zaciskowych, aby zapobiec wspinaniu się ogórków po konstrukcji. Aby uprawiać ogórki nad kratką, umieść warstwę gleby u podstawy.

Innym sposobem na zrobienie kratki jest zbudowanie kratki do ogórków z przedmiotów ogrodowych. Możesz użyć klatki na pomidory, na przykład, lub po prostu kształtować drut kurczaka w cylindryczny kształt. Tak czy inaczej, istnieje kilka opcji do wyboru. Po zawężeniu opcji, łatwiej będzie wybrać styl, który działa dla Twoich potrzeb. Ale bez względu na to, co zdecydujesz się zbudować, upewnij się, że rozważasz, jak podpory będą wyglądać i funkcjonować w przestrzeni, którą masz.

Trellising ogórków to dobry sposób na poprawę jakości i zaoszczędzenie miejsca w ogrodzie. Oprócz zmniejszenia ryzyka chorób i gnicia, ogórki, które są wspierane przez trellis, będą wisieć prosto i są łatwiejsze do zbioru. To także oszczędność miejsca, co jest kolejnym bonusem. Po założeniu trelinki, Twoje ogórki mogą rozkwitnąć! I nie zapomnij użyć trellis do uprawy innych warzyw, jak również.

Przy wyborze trellis, musisz rozważyć, jak wysoki chcesz ogórki być. Wiele ogórków ma od trzech do sześciu stóp wysokości. Niektóre odmiany rosną tak wysoko, jak jedna stopa! Innymi słowy, musisz wybrać wsparcie, które pasuje do ich wysokości! W końcu nie chcesz, aby pnącza ogórków rozprzestrzeniały się po podłodze w ogrodzie! Istnieje wiele innych roślin, które są krótsze niż ogórki, ale powinieneś rozważyć zastosowanie kraty, jeśli uprawiasz ogórki winorośli.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane