Jak zadbać o atrakcyjność ogrodu

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z jakto.info.pl

Posiadanie bujnego trawnika jest dobrym sposobem na zwiększenie atrakcyjności ogrodu. Prosta rutyna pielęgnacji trawnika wymaga niewiele wysiłku i środków. Należy jednak pamiętać o głębokim podlewaniu i nawożeniu trawy jesienią, aby zachować składniki odżywcze i zmagazynować energię na następny sezon wegetacyjny. Najlepiej jest podlewać trawę głęboko pod koniec dnia i raz w tygodniu, jeśli jest jeszcze sucho. Ponadto dokładnie ściółkuj glebę i nie zapomnij dodać kilku roślin doniczkowych do ogrodu.

An arbor dodaje wysokość i integruje kolor do swojego podwórka. Możesz zbudować berm, oczyszczając trawę, wzbogacając glebę, sadząc kwiaty i resetując słupki za pomocą betonu. Wymień zardzewiałe poręcze z nowymi lub zaktualizowanymi wykończeniami. Posadź rośliny dla kolibrów, aby przyciągnąć zapylacze. Są one również atrakcyjne dla przechodniów. Rośliny o żywych kolorach, takich jak czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony i niebieski, również zwiększają atrakcyjność Twojego ogrodu.

Curb appeal jest ważny dla sprzedaży domu. To kusi potencjalnego nabywcę, aby spojrzeć wewnątrz domu. Dom z dobrym odwołaniem sprzedaje szybciej i za więcej pieniędzy niż jeden z shabby przednim podwórku. Jeśli masz piękny ogród, możesz wygrać pożądaną nagrodę Yard of the Month! Możesz nawet sprzedać go w krótszym czasie, jeśli masz dobry curb appeal.

Aby dodać trochę tekstury i miękkości do swojego wejścia, dodaj dekoracyjną krawędź do podjazdu. Jest to tani i prosty sposób na dodanie curb appeal bez zatrudniania profesjonalisty. Dodaj ozdobną krawędź do swojego podjazdu i obserwuj, jak płyną pieniądze! Ta prosta sztuczka nie będzie Cię kosztować ani grosza, a zwiększy atrakcyjność. Tylko upewnij się, że go używasz! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Istnieje wiele innych pomysłów na zwiększenie atrakcyjności w ogrodzie.

Po zakończeniu kształtowania krajobrazu, nadszedł czas, aby pomyśleć o konserwacji zapobiegawczej. Czy chcesz, aby Twój trawnik był dobrze utrzymany, ale jesteś zbyt zajęty, aby podjąć tę pracę? Zastanów się, czy nie ułatwić tego zadania tak bardzo, jak to tylko możliwe. Inną opcją jest zapewnienie, że twoje rynny są solidne. Czyszczenie ich może zwiększyć atrakcyjność krawężnika i zwiększyć wartość domu. Kiedy już będziesz miał czas, możesz wykonać każdą z tych siedmiu porad, jedną na raz, i cieszyć się wynikami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane